Twój partner na rynku nieruchomości

kariera2.jpg
Infolinia: 0 501 602 801 | we speak:
zgłoś nieruchomość

Nowe przepisy dotyczące warunków budowy domu

Dnia 8.08.2009 roku w życie weszły nowe przepisy dotyczące usytuowania bodynku na działce gruntu. Według nowych regulcacji możliwe będzie wybudowanie domu, którego ściana nie posiadająca okien i drzwi znajdowała się nawe w odłegłości 1,5m od sąsiedniej działki. Możliwe będzie również wybudowanie nowego domu tuż przy działce sąsiada, jeżeli wynika to z miejscowego planu lub z decyzji o warunkach zabudowy.

Nowe przepisy umożliwiają także inwestorom postawienie domku jednorodzinnego bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką, jeżeli będzie on przylegał całą powierzchnią swojej ściany do budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę. Jedynym warunkiem będzie to, by jego część leżąca w pasie o szerokości 3m wzdłuż granicy działki miała długość i wysokość nie większa niż budynek istniejący lub planowany.

Możliwa stała się również rozbudowa domu usytuowanego nie bliżej niż 1,5m od sąsiada (jeżeli w pasie szerokości 3 m wzdłuż granicy zostaną zachowane dotychczasowe wymiary budowli), a także nadbudowa (najwyżej o jedną kondygnację). Ważne jest natomiast by w dostawionej ścianie w odległości mniejszej niż 4m nie było ani okien, ani drzwi.

Piotr Ptak (źródło Gazeta Prawna)

2009-07-14 10:26:18 | Wróć

jrobin.net projektowanie stron internetowych