Twój partner na rynku nieruchomości

kariera2.jpg
Infolinia: 0 501 602 801 | we speak:
zgłoś nieruchomość

Inwestowanie w nieruchomości to operacja długoterminowa

„Najgłupszą rzeczą, jaką możesz zrobić z pieniędzmi, to wydać je na głupoty”. Aby skutecznie pomnażać posiadany kapitał, należy skrupulatnie go kumulować przy jednoczesnym systematycznym inwestowaniu posiadanych nadwyżek w taki sposób, by generowały one stałe, długetminowe, pasywne zyski. Nieruchomości to towar, który idealnie nadaje się to takiej właśnie, długetrminowej strategii inwestycyjnej.

Wielu ludzi narzeka: pracuję, zarabiam, a pieniędzy jak nie miałem tak nie mam. Niewielu idzie dalej i ciągnie wywód… to na co je wydaję? Kiedy już zmierzymy się z tym pytaniem, okazuje się, że wydaliśmy swoje ciężko zarobione pieniądze „a to na to, a to na tamto” i się „rozeszły”. A mogły się pomnażać i z czasem na Ciebie zarabiać. Zatem, w co inwestować pieniądze, by nie znikały? Oczywiście możliwości jest wiele. Możesz np. zainwestować we własny biznes, w fundusze inwestycyjne, ale możesz tez zainwestować w nieruchomość.

Inwestycje w nieruchomości to jedne z najlepszych i najbezpieczniejszych inwestycji. Trzeba się jednak liczyć z tym, że przeważnie są to inwestycje długoterminowe. Ponadto wybierać trzeba mieszkania o modnym metrażu i w dobrej lokalizacji. Wtedy jest szansa na to, że sporo zarobimy. Jeżeli dysponujemy odpowiednimi środkami lub możemy zdecydować się na kredyt hipoteczny, to z pewnością warto wziąć pod uwagę możliwość zakupu mieszkania jako lokaty kapitału.

Kilka powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości:
Uwaga!
Żaden z instrumentów finansowych nie ochroni tak dobrze przed inflacją jak nieruchomość.
Przeciętny Kowalski pomyśli zaraz, że aby inwestować w nieruchomości trzeba mieć przynajmniej kilkaset tysięcy złotych. Nie jest to jednak prawdą. Jeśli posiadamy mniej pieniędzy, które możemy zainwestować, nie musimy od razu kupować kilkudziesięciometrowego mieszkania w centrum miasta. Zamiast tego możemy kupić np. grunty, garaż, nieruchomość komercyjną itp. Niemal każdy, kto chce zainwestować swoje pieniądze w nieruchomość, znajdzie odpowiednią ofertę dla swojego portfela. Zaletą inwestowania w nieruchomości jest też możliwość obracania, inwestowania nie swoich pieniędzy. Kupując nieruchomość nie musisz robić tego za gotówkę - możesz zaciągnąć kredyt i spłacać go - np. z pieniędzy za wynajem lokalu.

Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpopularniejszych form inwestowania w Polsce. Nawet w czasach tzw. kryzysu popularność tego typu inwestycji jest relatywnie duża.

Podejmując temat inwestowania w nieruchomości należy zwrócić uwagę na fakt iż od stycznia 2010 roku osoby fizyczne mogą rozliczać zyski z najmu za pomocą ryczałtu od przychodu o stałej stawce 8,55 lub podatku od dochodu na zasadach ogólnych. Z wyliczeń ekspertów wynika, że na dojrzałym rynku nieruchomości drożeją o 1-25 ponad wskaźnik inflacji – według ich wyliczeń średnia cena metra kwadratowego wzrośnie w ciągu najbliższych miesięcy o 3,6%. Wynajmując mieszkanie można osiągnąć przychód na poziomie 5-7% wartości nieruchomości. Z danych wynika, iż obecnie najwięcej na wynajmie można zarobić w Trójmieście, a najmniej w Krakowie.

2010-09-09, 13:04:44 | Strona 1 Strona 2 | Wróć

jrobin.net projektowanie stron internetowych